Úvod Náhradní díly na motorky Brzdy Brzdové destičky na motorku

Brzdové destičky na motorku

Vybrat brzdové destičky podle výrobce motorky

Organické brzdové destičky jsou vyrobeny ze směsi přírodních materiálů – skla, gumy, pryskyřice. Jsou schopny odolávat vysoké teplotě. Důležitou součástí při výrobě organických brzdových destiček je také kevlar. Organické brzdové destičky jsou levnější a měkčí než brzdové destičky z jiných materiálů. To znamená, že jsou v provozu často tišší, než brzdové destičky z jiných materiálů. Nevýhodou organických destiček je fakt, že nejsou stavěné na vysoké zatížení. Organické brzdové destičky jsou dobrou volbou pro skútry a lehčí, pomalejší motocykly, ale můžou klidně vyhovovat i třeba sportovním nebo cestovním motorkám, pokud se s nimi nejezdí agresivně, ale spíše pohodlnou cestovní jízdou...

Pro vyšší teploty, vyšší nároky a vyšší rychlosti moderních motocyklů byly vyvinuty brzdové destičky sintrované, které jsou vyráběné ze směsi kovových prášků (zejména mědi), žáruvzdorných materiálů, modifikátorů tření a grafitu. Tyto materiály se v přesném složení smíchají, lisují a nakonec spékají (sintrují) do konečného tvaru při velmi vysoké teplotě a velkém tlaku. Sintrované brzdové destičky jsou tedy nejčastější volbou tam, kde je vyžadován vysoký brzdný a tepelný výkon, vysoká brzdná síla a dlouhá životnost jak destiček, tak i brzdových kotoučů. Z těchto důvodů jsou sintrované brzdové destičky nejčastějším materiálem destiček v prvovýrobě.
Se sintrovanými destičkami dosáhnete lepšího brzdného účinku než s organickými, a to při vynaložení menší síly na páčku. Ovšem pozor, praxe ukázala, že pokud máte hodně vydřené, opotřebované nebo horší kotouče, není příliš vhodné na ně dávat sintrované destičky, protože si nesednou podle křivého kotouče tak snadno jako organické destičky. 

Trochu speciální kategorií jsou karbonové brzdové destičky. Jsou nejdražší, ale mají skutečně vynikající účinnost a brzdnou sílu. Ovšem aby fungovaly, musí se nejdříve zahřát na (poměrně vysokou) pracovní teplotu, za studena téměř vůbec nebrzdí. Proto jsou karbonové brzdové destičky vhodné pro závodění, a to ještě při optimálních teplotních a povětrnostních podmínkách (ne v dešti a v zimě).

Vybírejte proto své brzdové destičky velice uváženě.

Vybrat brzdové destičky podle výrobce motorky  | 1 | 2 | 3 | 59 |


Akční nabídka

Rychlý kontakt

MOTOCHEB.cz
Svobody 6 - suterén OD Prior
350 02 CHEB

Mobil: +420 775 687 190
E-mail: prodejna@motocheb.cz

Otevírací doba: 

Po - Pá: 9.00 - 18.00 (polední přestávka 12.00 - 12.30)
So: 9:00 - 12.00